Ритм життя великих мегаполісів і маленьких провінційних містечок такий, що, якщо в них немає хороших доріг для транспортного сполучення, то відразу виникає дуже багато проблем. Одним з показників хорошого благоустрою міста є доглянуті міські площі, тротуари, під'їзди до будинків, внутрішні двори цих будинків. Це характеризує керівника міста, як доброго господарника.
Одним з достоїнств будь-якого двору в приватному будинку або на дачі вважається його покриття. Воно створює комфортність життя в будь-яку погоду, коли ні дощ, ні сніг, не перетворять твоє подвір'я в ділянку бруду. Така послуга, як покласти асфальт, ціна якої для індивідуального замовника не буде високою, якщо замовлення будете робити в фірмі з серйозною репутацією.
Основні вимоги при укладанні асфальту
Якщо ці проблеми вирішуються погано, або не вирішуються, то:
- траси всіх значень і внутрішньоміські дороги - це щоденні аварії з різними наслідками, дрібні і великі поломки транспорту;
- порушення графіків поставок вантажів, а значить фінансові втрати;
- не упорядковані міста, селища перетворюються в похмурі поселення, в яких жителі дуже засмучені станом зовнішнього вигляду свого поселення;
- відсутність покриттів для господаря приватного будинку або дачі - це безліч проблем у дворі при негоді;
Тому і перед великими керівниками і перед звичайним жителем стоїть питання про те, яке покриття використовувати для доріг, благоустрою. При цьому до них висуваються кілька основних вимог:
- якість матеріалу має бути високого рівня;
- витрати на будівництво повинна бути мінімальними. Найчастіше саме укладання асфальту, ціна якої є більш вигідною, в порівнянні з бетонними покриттями, визначає вибір матеріалу для робіт;
- екологічна безпека використання використовуваних матеріалів. Вони повинні бути абсолютно екологічно безпечними, або мати допустимі значення шкідливих виділень, безпечних для людей і навколишнього середовища.
визначення призначення ділянки: якщо це внутріміська дорога, це одні витрати, об'їзна траса для великовантажного транспорту, це інші витрати. Тому визначається склад майбутнього покриття;
- вивчення ділянки, яку планується асфальтувати: геодезичні дослідження складу ґрунту, підземних вод, і т.д;
- наявність на цій ділянці різних комунікаційних повідомлень, які можуть вплинути на хід і вартість робіт;
- складається кошторис усіх витрат на будівництво об'єкта;
- розмітка і розбивка території з визначенням, де буде покриття, а де будуть встановлені бордюри, а також збір і стік дощових вод;
- підстава під майбутнє полотно ущільнюється на суглинку, тому необхідно родючі грунти вибрати і вивезти;
- в залежності від того, яким чином будуть експлуатувати цей об'єкт, підбирають необхідну товщину щебеневого підстилкового шару і кількість шарів основного матеріалу. Так для систематичного транспортного руху необхідний підстилковий шар 20-30 см і покласти асфальт в 2-3 шари по 5 см кожен. Якщо роботи виконуються на ділянках з невеликим навантаженням: тротуари, стоянки машин, дворові території, то щебеневий шар повинен мати товщину 15 см і один шар асфальту товщиною 5 см. Він зміцнюється в'язким матеріалом (вапно, цемент, бітум), який перетворюють його в камінь , а значить, роблять міцним і не дають покриттю розповзатися. Зрозуміло, що в цих випадках, вартість укладання асфальту буде дуже відрізнятися при розрахунку за 1 м2. За технологією на цьому етапі необхідно створення бічних стоків вод.
- перед тим, як буде виконана укладка асфальту, потрібно встановити бордюри (якщо це передбачено);
Після всіх підготовчих робіт проводиться основна робота з будівництва полотна.
Асфальт складається з суміші: пісок, щебінь, бітум, мінеральний порошок. Сумлінні організації використовують готові заводські суміші, а не готують їх на місці робіт. Ці покриття є трьох категорій: гаряче, тепле і холодне. Вона залежить від кількості бітуму в ньому і його стану. Ціна всіх трьох категорій різна. Гарячий асфальт настилають в два шари, і остигає він дуже швидко.
Слід зауважити, що укладання асфальту проводиться при температурі не нижче 5 градусів за Цельсієм. Гаряче покриття виконується при будівництві нових доріг, при цьому виконується два шари: нижній - крупнозернистий асфальтобетон товщиною 4-5 см, верхній - дрібнозернистий такої ж товщини. Після цього ущільнюють за допомогою котків. Для ремонтних робіт застосовується укладання холодного асфальту, тому що він швидко схоплюється і таке полотно можна незабаром експлуатувати в повній мірі.
Якщо на даній ділянці збереглося попереднє асфальтне покриття, то його можна використовувати повторно, навіть якщо воно найгіршого якості. Головне - це акуратно зрізати старе дорожньої фрезою і правильно переробити. В цьому випадку вартість нової суміші може бути дешевше тієї, яка готується з окремих компонентів.
